Забезпечення всіх навчальних та виховних закладів міста послугами охорони за рахунок міського бюджету.

ПІБ ініціатора: Хімач Валерія Олександрівна
    Дата початку збору підписів: 20.11.2018 11:06

В місті Вишневому з 2016 року діє «Комплексна програма профілактики правопорушень та публічної безпеки та порядку на території міста Вишневого на 2016-2020 роки» (надалі – «Програма»), створена та затверджена ВМР на виконання Законів України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», Указу Президента України від 19.07.2005 р. № 1119/2005 «Про заходи щодо забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності», та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Безпека дітей під час навчального та/ або виховного процесу дуже важлива і її гарантування є, на думку авторів петиції, невід’ємною частиною «забезпечення особистої безпеки громадян». Гарантування цієї безпеки можливе тільки завдяки організації охорони вихованців шкільних та дошкільних закладів міста.

Тому пропонуємо:
    1. Розширити та змінити існуючу Програму, а саме:
    1.1. в Розділі 3 «Завдання програми» пункт «створення безпечних умов проживання населення» викласти у наступній редакції:
    «створення безпечних умов проживання населення, в тому числі безпечних умов навчального та виховного процесу в усіх закладах дошкільної та шкільної освіти міста»;
    1.2. в Розділі 3 «Завдання програми пункт «мінімізація злочинного впливу на молодь та дітей, усунення причин і умов, що сприяють їх втягненню у протиправну діяльність» викласти у наступній редакції:
    «профілактика та мінімізація злочинного впливу на молодь та дітей, усунення причин і умов, що сприяють їх втягненню у протиправну діяльність»;
    1.3. До Розділу 4.2 «Захист життя, здоров’я, честі й гідності особи її майна від злочинних посягань» додати пункт 4.2.4:
    «Здійснювати відповідні заходи фізичної охорони з метою захисту учасників навчального та виховного процесу в закладах дошкільної та шкільної освіти міста від протиправних посягань» Покласти виконання на Громадські формування.
    1.4. п. 4.3.8. викласти у наступній редакції: «Забезпечувати охорону публічної безпеки і порядку у навчальних закладах силами Громадських формувань із можливим залученням до їх роботи викладачів та батьків за їх бажанням.
    Міськвиконком,
    Громадські формування»
    1.5. П. 4.4.1. викласти у наступній редакції: «Вжити заходів щодо підвищення ефективності роботи громадських формувань по охороні громадського порядку і профілактичній роботі. Встановити порядок заохочення представників таких формувань та інших громадян за активну участь у запобіганні злочинам та їх розкритті.
    На виконання Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" здійснювати необхідне фінансування громадських формувань з охорони правопорядку, в тому числі забезпечення охорони на території закладів дошкільної та шкільної освіти міста, і державного кордону та забезпечити їх належними умовами для роботи.
    Громадські формування, Міськвиконком»
    1.6. Внести відповідні зміни до Розділу 5, щодо збільшення фінансування Програми в цілому та в частині фінансування Громадських формувань – виконавців Програми (СЗ «Дельта» та «Департамент охорони»).
    2. Під час приймання бюджету міста на 2019 та подальші роки передбачити в ньому кошти на фінансування запропонованих змін до Програми та потім їх профінансувати з розрахунку:
    - орієнтовна вартість послуг фізичної охорони одним охоронцем – 600,00 грн/ годину, загальний бюджет на один заклад освіти на місяць (не менше 2 охоронців на заклад), отже в середньому 20000,00 грн/ місяць на заклад
    - орієнтовна вартість обладнання додатковими технічними заходами безпеки: 2-3 відеокамери та кнопка-SOS – до 17000,00 грн на заклад одноразово.

Хімач Валерії Олександрівні

Виконавчий комітет Вишневої міської ради, стосовно Петиції №111 щодо забезпечення всіх навчальних та виховних закладів міста послугами охорони за рахунок міського бюджету, повідомляє наступне.

Відповідно  до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.83 Регламенту Вишневої міської ради VII скликання № 1-01/ХІ7-3 від 21.04.2016р., бюджет міста на 2019 рік був прийнятий рішенням ХХV сесії від 20.12.2018 р., дане питання не було включено, так як надійшло 13.12.2018 р. і не розглядалось на бюджетній комісії 17.12.2018р.

Дане питання буде розглянуто на засіданні бюджетної комісії при внесенні змін до бюджету на 2019 рік.

Заступник  міського голови                                         Г.Н. Майсурадзе