витребування у ТОВ "ЄВРО 2000" земельної ділянки 10,2516 га з чужого незаконного володіння

ПІБ ініціатора: Власюк Дмитро Васильвич
    Статус: Підтверджена
    Дата початку збору підписів: 09.11.2018 14:50

Рішенням Вишневої міської ради від 29.05.2007 XV сесії V скликання, затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокове користування на умовах оренди терміном на 25 років ТОВ «ЄВРО 2000» для житлової та громадської забудови по вул. Святошинська у м. Вишневе Києво-Святошинського району.
    Вишневою міською радою та ТОВ «ЄВРО 2000» 21.06.2007 начебто укладений договір оренди земельної ділянки, по вул. Святошинській у м. Вишневе Києво-Святошинського району, з кадастровим номером 3222410600:01:009:0007, площею 10,2516 га.
    Договір оренди зареєстрований 02.04.2015 Реєстраційною службою Києво-Святошинського районного управління юстиції на підставі ксерокопій правовстановлюючих документів.
    Депутатами Вишневої міської ради 5 скликання 06.06.2018 складений акт про те, що на сесіях Вишневої міської ради, які відбулись 22.03.2007 та 29.05.2007 не розглядалось, не голосувалось та не приймались рішення про передачу ТОВ «ЄВРО 2000» земельної ділянки в оренду.
    Оригінал договору оренди та рішення ради відсутній у Вишневій міській раді.
    За Генеральним планом м. Вишневе земельна ділянка передана в оренду ТОВ «ЄВРО 2000» не передбачена та не передбачалась під будівництво багатоквартирного житлового кварталу.
    Рішенням господарського суду Київської області від 22.03.2018 № 911/3552/17 у справі за позовом Першого заступника прокурора Київської області та рішенням господарського суду Київської області від 06.08.2018 № 911/792/18 у справі за позовом ГО «Діти Вишневого» встановлено відсутність розробленого та затвердженого у відповідності до вимог статей 123, 124 Земельного кодексу України проекту землеустрою щодо відведення в довгострокове користування на умовах оренди ТОВ «ЄВРО 2000» земельної ділянки площею 10,2516 га по вул. Святошинській у м. Вишневе Києво-Святошинського району.
    Також, рішеннями господарського суду Київської області від 22.03.2018 № 911/3552/17 та від 06.08.2018 № 911/792/18 встановлено, що рішення Вишневої міської ради прийнято, а договір оренди укладено в порушення порядку зміни цільового призначення земельної ділянки.
    Відповідно до приписів частини п'ятої статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
    Частиною п'ятою статті 60 цього Закону визначено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
    Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
    Територіальна громада міста Вишневе як власник земельної ділянки делегує Вишневій міській раді повноваження щодо здійснення права власності від її (громади) імені, в її інтересах, виключно у спосіб та у межах повноважень, передбачених законом.
    Воля територіальної громади як власника може виражатися лише в таких діях органу місцевого самоврядування, які відповідають вимогам законодавства та інтересам територіальної громади.
    Здійснення Одеською міською радою права власності, зокрема розпорядження майном, не у спосіб та не у межах повноважень, передбачених законом, не може вважатись вираженням волі територіальної громади.
    Неправомірна передача земельної ділянки в оренди ТОВ «ЄВРО 2000» підриває матеріальну і фінансову основу місцевого самоврядування, якою згідно ст. 142 Конституції України, в тому числі, є нерухоме майно, що перебуває у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що в свою чергу завдає істотної шкоди інтересам держави, яка згідно ст. 7 Конституції України гарантує місцеве самоврядування.
    За фактичними обставина, дана земельна ділянка вкрадена у територіальної громади м. Вишневе шляхом підробки правовстановлюючих документів.
    З огляду на те, що земельна ділянка вибула з володіння територіальної громади м. Вишневе поза її волею та не у спосіб визначений законодавством, Вишнева міська рада зобов’язання пред’явити позов до ТОВ «ЄВРО 2000» про витребування даної земельної ділянки на підставі статті 388 Цивільного кодексу України.
    Представництво інтересів Вишневої міської ради, територіальної громади, підготовка та подача позову до суду віднесено до компетенції Виконавчого комітету Вишневої міської ради.
    Міський голова Діков І.В. є головною посадовою особою територіальної громади м. Вишневе та очолює виконавчий комітет Вишневої міської ради.
    Міський голова Діков І.В. з суб’єктивних та об’єктивних обставин та підстав позбавлений ініціативи у вирішенні питання про повернення земельної ділянки територіальній громаді м. Вишневе.
    Враховуючи викладене, прошу:
    1. Зобов’язати Виконавчий комітет Вишневої міської ради звернутись до суду з позовом про витребування у ТОВ «ЄВРО 2000» на користь територіальної громади міста Вишневе земельної ділянки, площею 10,2516 га, за кадастровим номером 3222410600:01:009:0007.

Авторизуватися, щоб підписати