Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Цирк без тварин. Заборонити діяльність пересувних цирків з тваринами на території міста.

  ПІБ ініціатора: Плескач Оксана Дмитрівна
  Статус: На розгляді
  Петиція №53
  Дата початку збору підписів: 01.06.2017 12:45

  Суть електронної петиції

  Використання тварин в цирках є неприпустимим. Практика показує, що в гастролюючих цирках неможливо створити умови, в яких тварини могли б жити відповідно до своїх видових потреб, санітарних норм та мати можливість вільного вигулу(в спеціально відведених місцях), яка їм безумовно необхідна.
  Ми вважаємо неприпустимим розташування пересувних цирків на території нашого міста, адже інфраструктура Вишневого не має відповідних приміщень, відкритих вольєрів чи спеціально огородженої території, які б дозволили ведмедям, тиграм, левам, крокодилам, зміям, макакам чи іншим диким тваринам перебувати в місті.
  Цирки,які в своїх шоу-програмах використовують тварин, виховують жорстокість та підкріплюють негуманне ставлення до всього живого в дітей, які є основною аудиторією шапіто. Цирк піддає тварин неприродним стражданням, занижує повагу суспільства до них, створює стереотипне хибне уявлення про відносини людина-тварина.
  Цікавість дитини до цирку з тваринами базується на щирій любові до природи, але саме в цирку дитина формує хибне уявлення про існування диких тварин і людини на планеті. Тварини на арені не сприймаються психікою дитини як істоти з потребами волі і видовими особливостями рис характеру. Все це не сформує гуманне ставлення до живої природи. На даний час існує багато документальних фільмів, які розкажуть про реальне життя диких тварин і їх роль на планеті.
  Нещодавній випадок у м. Прилуки (Чернігівська обл.), при якому левиця втекла з пересувного цирку та опинилась в приватному секторі міста, підтверджує високий рівень небезпеки для населення. В результаті даного інциденту, за відсутності будь-яких транквілізаторів у працівників даного цирку, тварину просто пристрелили із мисливської рушниці на одному із подвір’їв міста.
  Такаж нещодавно у Білій Церкві у пересувному цирку ведмідь напав на одного з глядачів. Дресирування пригнічують тварин, тому вони стають більш агресивними.
  Локальна заборона на розміщення пересувних цирків з тваринами в місті знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України: «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року № 429 Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1402 «Про затвердження правил транспортування тварин».
  Підставами для локальної заборони пересувних цирків з тваринами є системне порушення природоохоронного законодавства та благополуччя тварин, епідеміологічна загроза для населення міста Вишневе, неналежне утримання небезпечних тварин, що, в свою чергу, становить небезпеку для життя та здоров’я людей.

  поширити електронну петицію: