Зібрано підписів

  Кількість днів

  Заголовок петиції

  Скасувати нове безпідставне підвищення цін на маршрутки з Вишневого

  ПІБ ініціатора: Сидоренко Сергій Володимирович
  Статус: З відповіддю
  Петиція №35
  Дата початку збору підписів: 16.01.2017 09:09

  Суть електронної петиції

  15 січня 2017 року перевізники, що працюють на маршрутах з м.Вишневого, синхронно підняли ціни на проїзд - до рівня в 12 грн до метро на найпопулярніших маршрутах.

  В грудні 2016 року вони вже піднімали вартість проїзду, встановивши її на рівні, який вони вважали економічно обгрунтованим. За місяць не відбулося жодних змін, здатних так вплинути на собівартість проїзду. В якості підстави перевізники зазначили "підвищення мінімальної зарплатні", але це є відвертою маніпуляцією, адже зростання рівня мінімальної з/п не стосується собівартості роботи маршруту. При цьому вартість проїзду по Києву лишилася незмінною, а диспропорція між вартістю "по Києву" та "до Вишневого" перейшла всі мислимі межі.

  Все це, а також той факт, що ціни зросли одночасно та пропорційно у всіх перевізників, доводить, що йдеться не про економічні причини, а про картельний зговір постачальників транспортних послуг.

  При чому для багатьох вишнівчан таке зростання вартості є болючим. При чому йдеться як про поїздки до Києва так і про проїзд по м.Вишневому (5 грн), яким є найпотрібнішим дітям та літнім людям.

  Вимагаємо від Вишніського міського голови та Вишнівської міської ради вжити всі можливі кроки для повернення попередньої, економічно обгрунтованої вартості проїзду, а також на рівні ОДА підняти питання про непродовження/відкликання ліцензій тих перевізників, які зловживають монопольним становищем.

  Відповідь на електронну петицію:

  Шановний Сергію Володимировичу!

   

  Розглянувши електронну петицію за № 35, щодо безпідставного підвищення тарифів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що діють на території міста Вишневе, повідомляємо наступне.

  Повноваження щодо організації пасажирських перевезень, які з’єднують м. Вишневе і м. Київ та мають статус приміських маршрутів, здійснення контролю за дотриманням Правил перевезення пасажирів не належать Вишневій міській раді, Виконавчому комітету чи міському голові.

  Відповідно до чинного законодавства, органом, який здійснює дозвільну діяльність, координує роботу, здійснює нагляд за дотриманням Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, організовує пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах «Вишневе-Київ» є Київська обласна державна адміністрація, Державна служба України з безпеки на транспорті, інші загальні контрольні органи.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548», було виключено пункт з Постанови яка регулює встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів), який дозволяв регулювання тарифів на перевезення пасажирів. В зв'язку з цим органи місцевого самоврядування позбавленні належних повноважень впливати на тарифи перевізників ТОВ «Клайт» (№№ 721, 301, 718), ППІ «Надія -2000» (№№ 820, 805), ПП «А.Т.Н.» (№№ 716, 820), ТОВ «ВГО» (№306) щодо перевезення громадян, а право на встановлення тарифів переходить до самих перевізників.

  Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затверджена Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175, носить, на жаль, виключно рекомендаційний характер.

  Питання необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення громадян є першочерговим та знаходиться на контролі у Виконкомі міської ради, міського голови. На даний час влада міста звернулась до перевізників: ТОВ «Клайт»,  ППІ «Надія -2000», ПП «А.Т.Н.», ТОВ «ВГО» із вимогою надати обґрунтовану вартість проїзду на приміських автобусних маршрутах загального користування, що здійснюють перевезення пасажирів на території міста, надати розрахункові таблиці вартості таких перевезень.

  Відповідні листи щодо необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах м. Вишневе були направлені в Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.

   Крім того, і найголовніше – міською владою готується і найближчим часом буде подана відповідна скарга про узгоджені антиконкурентні дії перевізників та порушення  антимонопольного законодавства до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

   

  З повагою,

  Заступник міського голови                                                 Г.Н. Майсурадзе

  поширити електронну петицію: