Оплата за проезд в маршрутках для жителей Вишневого не адекватная

ПІБ ініціатора: Пустовалова Анна Олекссандрівна
    Дата початку збору підписів: 16.01.2017 09:09

Илья Валерьевич, жителей Вишневого волнует слишком завышенная оплата за проезд в маршрутках Вишневого. Хотелось бы узнать , почему в маршрутках г. Киева цена проезда 5 грн при таком же километраже и более. Наши маршрутки заправляются ракетным топливом? И какое отношение имеет повышение минималки к проезда. У многих жителей не минимальная з/ п , почему они должны платить больше? А у тех у кого минимальная, почему это повышение должено съедаться оплатой за проезд

Шановна Анно Олександрівно!

Розглянувши електронну петицію за № 34, щодо необґрунтованої оплати за проїзд  на приміських автобусних маршрутах загального користування, що діють на території міста Вишневе, повідомляємо наступне.

Повноваження щодо організації пасажирських перевезень, які з’єднують м. Вишневе і м. Київ та мають статус приміських маршрутів, здійснення контролю за дотриманням Правил перевезення пасажирів не належать Вишневій міській раді, Виконавчому комітету чи міському голові.

Відповідно до чинного законодавства, органом, який здійснює дозвільну діяльність, координує роботу, здійснює нагляд за дотриманням Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, організовує пасажирські перевезення на приміських автобусних маршрутах «Вишневе-Київ» є Київська обласна державна адміністрація, Державна служба України з безпеки на транспорті, інші загальні контрольні органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548», було виключено пункт з Постанови яка регулює встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів), який дозволяв регулювання тарифів на перевезення пасажирів. В зв'язку з цим органи місцевого самоврядування позбавленні належних повноважень впливати на тарифи перевізників ТОВ «Клайт» (№№ 721, 301, 718), ППІ «Надія -2000» (№№ 820, 805), ПП «А.Т.Н.» (№№ 716, 820), ТОВ «ВГО» (№306) щодо перевезення громадян, а право на встановлення тарифів переходить до самих перевізників.

Методика розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затверджена Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 17.11.2009 №1175, носить, на жаль, виключно рекомендаційний характер.

Питання необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення громадян є першочерговим та знаходиться на контролі у Виконкомі міської ради, міського голови. На даний час влада міста звернулась до перевізників: ТОВ «Клайт»,  ППІ «Надія -2000», ПП «А.Т.Н.», ТОВ «ВГО» із вимогою надати обґрунтовану вартість проїзду на приміських автобусних маршрутах загального користування, що здійснюють перевезення пасажирів на території міста, надати розрахункові таблиці вартості таких перевезень.

Відповідні листи щодо необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах м. Вишневе були направлені в Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.

Крім того, і найголовніше – міською владою готується і найближчим часом буде подана відповідна скарга про узгоджені антиконкурентні дії перевізників та порушення  антимонопольного законодавства до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

З повагою,

Заступник міського голови                                                 Г.Н. Майсурадзе